F1 Vijesti

Trenutno aktualne vijesti u svijetu Formule 1.

Post 08.08.2018., 20:22 Re: F1 Vijesti

Multi 21
GP3
GP3
Registriran: 07.07.2017., 18:38
Navija za: Ferrari, Max, Leclerc
Ma sigurno da ime utječe, a i pozicija u pravom poretku. Al eto...
"If everything seems under control, you're not going fast enough." Mario Andretti

Post 10.08.2018., 12:40 Re: F1 Vijesti

F12000
Karting
Karting
Registriran: 15.05.2018., 23:39
Navija za: Ferrari,Benetton,Williams
Sve mi miriše na još jednu sezonu bez postolja za Hulka :(
Image

Post 11.08.2018., 23:22 Re: F1 Vijesti

Mr.Spaceguy
Formula 1
Formula 1
Registriran: 09.04.2015., 13:08
Navija za: Fernando Alonso, McLaren
Madarski motorsport javlja da ce prije Spa biti rotacija unutar par momcadi. Ocon u McLaren, Stroll u FI a Kubica u Williams.

Post 11.08.2018., 23:26 Re: F1 Vijesti

zekohonda
Donator
Donator
Registriran: 25.02.2015., 08:32
Navija za: sve powered by honda
pa ne mogu stoffela izbacit prije spa, wtf??? :shock:
drink in peace

Post 11.08.2018., 23:29 Re: F1 Vijesti

Frantic
Donator
Donator
Registriran: 16.06.2015., 21:46
Navija za: Ferrari
Mr.Spaceguy wrote:
11.08.2018., 23:22
Madarski motorsport javlja da ce prije Spa biti rotacija unutar par momcadi. Ocon u McLaren, Stroll u FI a Kubica u Williams.
WTF?? :shock: :prcnjau:
"Ako želite pobijediti na utrci, onda morate prvi proći ciljem" :kockastazastava:

Post 11.08.2018., 23:33 Re: F1 Vijesti

Mr.Spaceguy
Formula 1
Formula 1
Registriran: 09.04.2015., 13:08
Navija za: Fernando Alonso, McLaren
zekohonda wrote:
11.08.2018., 23:26
Ja nekako mislim da ce Alonso otici.

Post 12.08.2018., 00:07 Re: F1 Vijesti

zekohonda
Donator
Donator
Registriran: 25.02.2015., 08:32
Navija za: sve powered by honda
Mr.Spaceguy wrote:
11.08.2018., 23:33
zekohonda wrote:
11.08.2018., 23:26
Ja nekako mislim da ce Alonso otici.
nemam ništa protiv, ali kontam da će završit sezonu.
drink in peace

Post 12.08.2018., 00:26 Re: F1 Vijesti

Ferrari Maniac
Formula 1
Formula 1
Registriran: 21.05.2015., 18:40
Navija za: Scuderia Ferrari
Kubica u Williams, Stroll u FI, Ocon u McLaren, Alonso u RB, a Ricci će dobiti nogu za ostatak sezone zato jer je Marko nadrkani @#&&#((:(@):.
Mystery solved. :mrgreen:
I am a wallpaper.
Kimi Raikkonen 2018.

Scuderia Ferrari, Alfa Romeo Sauber, VR46, Ducati Corse, MV Agusta Reparto Corse

"Critical thinking is a dying art"
-CG

Post 12.08.2018., 00:31 Re: F1 Vijesti

Har Kl
Donator
Donator
Registriran: 10.07.2017., 23:40
Navija za: Mercedes
zekohonda wrote:
12.08.2018., 00:07
nemam ništa protiv ...
Baš me nasmija ...
Kako god, meni se čini kao jedna od onih ljetnih priča koje se pojavljuju svake godine u ova doba.
Vidjet ćemo ...

Post 12.08.2018., 12:55 Re: F1 Vijesti

Pastor
Karting
Karting
Registriran: 14.04.2018., 11:15
Navija za: Seb
Nešto kontam da bi moglo biti nekih rotacija nakon ljetne pauze, ali ne gore spomenutih. Možda i od toga nešto bude, pogotovo ima smisla za Strolla u FI, ali to onda povlači i još neke rokade.
A ja kontam kako bi moglo doći do izmjena u pravcu Red Bull - Renault. Sainz je Red Bullov vozač. Možda ga odmah povuku i stave ga do kraja sezone sa Gaslyjem u Toro Rosso. Pa da se bore za mjesto u Red Bullu. Mislim da to mogu uraditi bez obzira šta Renault mislio o tome. A onda ko će u Renault? Imaju li nekog rezervnog vozača sa licencom? Na testiranju im je bio onaj Markelov, ima li on dovoljno bodova za licencu? Mislim da im Red Bull nebi dao Ricciarda prije vremena. A možda i bi, da ga odmah sklone, da nebi prikupljao podatke do kraja sezone. Ali pitanje je da li se Ricciardu toliko žuri da ode u slabiji tim. A ako bi se to desilo, onda bi bila direktna rokada između njega i Sainza.

Post 12.08.2018., 16:33 Re: F1 Vijesti

Pastor
Karting
Karting
Evo malo priče o Salu. Izdvojio bih njegovo mišljenje o F1 budućnosti. Posebno mi se sviđa ovaj dio:
It should be just flat-out racing. No saving tyres, no saving fuel. You go flat-out from start to finish, and maybe bring the refueling back and softer tyres. So, do shorter stints and have more pit stops and make it more team work that way. More chance of different strategies, more dependence on the driver. That would be ideal.
https://www.formula1.com/en/latest/inte ... ctory.html

A evo malo i Cyrila. Ima tu o svemu, a sviđa mi se šta kaže za promjenu motora. Ovako ta izjava sa prevodom sa njemačkog na engleski izgleda:
That's why we think it's wrong to change the rules again. The best thing would be to keep the current rules and easily modify them so that the riders can ride their races free without restrictions. We can increase the flow rate and speed to improve the sound. I do not understand why we need a new engine. The costs each manufacturer at least 50 million euros.
https://www.auto-motor-und-sport.de/for ... ricciardo/

Post 12.08.2018., 17:57 Re: F1 Vijesti

Montoya
Karting
Karting
Registriran: 05.11.2015., 19:04
Navija za: Williams
Kimi produži na još 2 godine ?

Post 12.08.2018., 21:06 Re: F1 Vijesti

Perica9
GP3
GP3
Registriran: 26.10.2015., 12:01
Montoya wrote:
12.08.2018., 17:57
Sumnjam , ako Leclerc ne dođe 2019. , onda će 2020.
Image

Post 12.08.2018., 21:22 Re: F1 Vijesti

JFK
Formula 4
Formula 4
Registriran: 26.02.2015., 07:18
Navija za: No.7
I na njemu je izbor za 2020, hoće li produzit ili ne.

Post 13.08.2018., 12:52 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Registriran: 21.05.2015., 16:23
Navija za: Ferrari, Seb,Ricci
Baš sam sinoć slučajno naletio na Britanski Grand Prix 2005 na YT (full utrka) i odlučio pogledati...

Majko moja kakav grob od utrke...znači sve se svelo na hebenu strategiju sa gorivom (jer nije bilo promjene guma) i ono...nitko nikoga ne napada jer svi imaju neku svoju strategiju sa gorivom...još i štede ko ludi (za ovu ekipu koja kritizira da danas ima previše štednje)

Užas užasa od utrke...Montoya dobio, Alonso drugi i treći Kimi...dva Ferrarija preko jedne minute (skoro krug) tamo na 6 i 7 mjestu...

Tek sada kada vidiš malo te starije utrke od prije 10-15 godina vidiš koliko je utrkivanje danas bolje (iako su ovi bolidi još teži za praćenje drugih bolida) zato što ne možeš kalkulirati...ili ćeš proći ili si gotov...jer nema prevelike kalkulacije danas.

Teško ćeš kroz bokseve odraditi.
We fight together. We win together. We lose together. Forza Ferrari
Image Image

Post 13.08.2018., 13:28 Re: F1 Vijesti

Har Kl
Donator
Donator
Registriran: 10.07.2017., 23:40
Navija za: Mercedes
Ferrari wrote:
13.08.2018., 12:52
Baš sam sinoć slučajno naletio na Britanski Grand Prix 2005 na YT (full utrka) i odlučio pogledati...

Majko moja kakav grob od utrke...znači sve se svelo na hebenu strategiju sa gorivom (jer nije bilo promjene guma) i ono...nitko nikoga ne napada jer svi imaju neku svoju strategiju sa gorivom...još i štede ko ludi (za ovu ekipu koja kritizira da danas ima previše štednje)

Užas užasa od utrke...Montoya dobio, Alonso drugi i treći Kimi...dva Ferrarija preko jedne minute (skoro krug) tamo na 6 i 7 mjestu...

Tek sada kada vidiš malo te starije utrke od prije 10-15 godina vidiš koliko je utrkivanje danas bolje (iako su ovi bolidi još teži za praćenje drugih bolida) zato što ne možeš kalkulirati...ili ćeš proći ili si gotov...jer nema prevelike kalkulacije danas.

Ma dolijevanje goriva je za sada završena stvar.
Oni koji navijaju za vraćanje dolijevanja goriva, nesvjesno navijaju da se trke rješavaju kroz boxove umjesto na stazama.
Uvijek će biti staza gdje će se većina stvari morati odraditi kroz uspješne boxove, ali u 70% utrka, na ovaj način, dobijamo pravo utrkivanje.

Slijedeće godine, nadam se, će se smanjiti overtake gap bar za pola sekunde. Kad bi se mene pitalo ja bih još skalirao bolide za 0.75 i to bi bilo to.
Ali opet će se naći dobar dio navijača (bar 50%) koji će naći zamjerke.

IMO, Liberty zajedno sa FIA rade dobar posao na unapređenju utrkivanja.

Post 13.08.2018., 15:23 Re: F1 Vijesti

Frantic
Donator
Donator
Registriran: 16.06.2015., 21:46
Ferrari wrote:

Sva srž problema je u ovom boldanom.
Da imaš današnje gume, sa obavezom korištenja najmanje dvije komponente, plus dodatno (što nije danas slučaj) da su trajnost/brzina komponenti još "distanciranije", i da imaš situaciju da moraš i po 2x u box (samo zbog guma), te kad na to dodaš doljevanje goriva (kretanje u trku sa količinom sa kojom si se kvalifikovao), mislim da bi čak i Monako bio zanimljiv.
Onog (ili one) ko je predložio/donio pravilo o nemijenjanju guma te sezone treba poslati na Goli otok da tuca(ju) kamen jedno 20-ak godina.
A Ferrariji te sezone......, oni su na većini staza bili cca. sekundu iza Renaulta i Mclarena.
"Ako želite pobijediti na utrci, onda morate prvi proći ciljem" :kockastazastava:

Post 13.08.2018., 17:12 Re: F1 Vijesti

Ferrari
Formula 1
Formula 1
Registriran: 21.05.2015., 16:23
Navija za: Ferrari, Seb,Ricci
Frantic wrote:
13.08.2018., 15:23
Ferrari wrote:

Sva srž problema je u ovom boldanom.
Da imaš današnje gume, sa obavezom korištenja najmanje dvije komponente, plus dodatno (što nije danas slučaj) da su trajnost/brzina komponenti još "distanciranije", i da imaš situaciju da moraš i po 2x u box (samo zbog guma), te kad na to dodaš doljevanje goriva (kretanje u trku sa količinom sa kojom si se kvalifikovao), mislim da bi čak i Monako bio zanimljiv.
Onog (ili one) ko je predložio/donio pravilo o nemijenjanju guma te sezone treba poslati na Goli otok da tuca(ju) kamen jedno 20-ak godina.
A Ferrariji te sezone......, oni su na većini staza bili cca. sekundu iza Renaulta i Mclarena.
Ma i sa promjenom guma SVI taktiziraju sa gorivom i na to su se svodile utrke...
Jer tada gume (i prije 2005, a i poslije) nisu imale nekakvu značajnu degradaciju jer si imao dva proizvođača (kasnije jednog , ali smjesu nisu mijenjali jer je do 2010. nadolijevanje bilo aktualno) i zato što si već imao strategiju u pogledu goriva nije bilo potrebe za degradirajućim gumama.
Pošto nema nadolijevanja od 2010. pa nadalje tada je Pirelli na zahtjeva FIA-e morao raditi gume koje će osigurati 2 do 3 zaustavljanja u boks jer nije bilo strategije sa gorivom. Dobro...ti to sve znaš već.

Jer baš sam nedavno gledao bazu vremena po krugu (prije i poslije 2005.) i da li su vremena značajno rasla tj. dali su zbog degradacije guma padale performanse...i iskreno nisam vidio da su gume bile baš uzrok ulaska u boks nego gorivo. Gume su mijenjali jer ionako si u boksu barem 6 do 7 sekundi pa zašto ne dobiti svježu gumu za svaki stint. Iako je guma možda gubila od početka do kraja stinta 3 do 4 desetinke (danas izgubiš od početka do kraja stinta oko sekunde možda i više)
Isto tako naravno da je ipak puno teže konstruirati gumu da traje čitavu utrku jer jbg nije isto napraviti gumu za 20-30 krugova i za 60+ .
Mislim da se Ferrari tada najviše mučio sa zagrijavanjem Bridgestonki...nije bila šasija ni motor problem već gume koje su bile jako teške za kontrolirati te je Ferrari u većini utrka bio primoran stavljati hrpu downforcea na bolide da zagriju gumu i da dobiju kakve takve performanse iz njih.

Uglavnom...to je bila farsa jer da danas to netko napravi npr. Mercedesu svi bi vikali Ferrari International Assistance...a ono ljudima su doslovno oduzeli potencijalna 2 naslova...2005. i 2006...i još taj isti Ferrari nije osvojio naslov od 2008.

Ma općenito...nadolijevanje goriva je užas...iako daje dodatnu strategiju (to nitko ne spori) no uništava utrkivanje...tek sada kada isključiš nostalgiju iz glave i vratiš se unazad pogledati te utrke...baš loše.
Iako bi prije vratio nadolijevanje nego dva različita gumara...to prezirem. Iako bi doslovno morao birati između dva zla.
We fight together. We win together. We lose together. Forza Ferrari
Image Image

Post 13.08.2018., 20:56 Re: F1 Vijesti

Pastor
Karting
Karting
Pa normalno da nije bila velika degradacija guma kad su bili kraći stintovi... Ali ovo što Salo reče, mekše gume i nadolijevanje goriva.

Post 13.08.2018., 21:32 Re: F1 Vijesti

Sarma
Donator
Donator
Registriran: 14.04.2017., 19:26
Montoya wrote:
12.08.2018., 17:57
Baš maloprije čitam da je sve dogovoreno za 2019. Kimi ostaje u Ferrariju, službena objava između Spa i Monze. Neki pišu da će čak i na 2 godine produžit ugovor...

Odgovor