Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

Slobodan offtopic o svim temama koje vas zanimaju, a nemaju veze s Formulom 1.
Odgovor

Post 10.01.2018., 10:03 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

avetma
Administrator
Administrator
Registriran: 27.01.2015., 16:14
Navija za: VET
Kontakt:
Ako gledate s perspektive nekog tko želi doći od 50€ do milijuna preko kriptovalute - onda je vjerojatno kasno za ulaganje. Naslovi konstantno pišu o tome "da ste uložili 2010 toliko i toliko, sad biste imali toliko i toliko" i onda to digne očekivanja pa je ljudima bezveze uopće ulagati kad će dobitak biti "samo" x2 ili x3. :mrgreen:

A ako gledate kao na bilo koju drugu investiciju - onda nikako nije kasno. ETH je tek krenuo i to je toliko zanimljiv koncept da će biti puno, puno skuplji ako uspiju odraditi kvalitetno skaliranje što će omogućiti širu upotrebu. Ako ne uspiju, onda je svejedno hoće li biti 2000$ cijena ili 20$ jer će biti beskoristan i onda se cijela perspektiva mijenja i počinje se špekulirati sa "zrakom" kao što se špekulira s ovim shitcoinima posljednjih dana (TRX, DOGE, XRP i slično), a tu već nema logike ni pravila već čista lutrija.

Post 10.01.2018., 19:28 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

zelot
Donator
Donator
Registriran: 13.10.2015., 09:02
ovaj rast zadnjih 20 narocito 10 dana je bas wow.. svi se bore i muce a eth bas fino stabilno prema naprijed... super nema sta.. bojim se i zamisliti dokle bi mogao ici ako se ovakav trend nastavi sto se ne cini pak skroz nemogucim iako su zelje jedno a realnost drugo...

takodjer mislim da bi se uskoro moglo dogoditi da puno btc vlasnika odluci zamjeniti btc sa eth jer btc se nekako puno vise bori trenutno otkako je dosao onaj btc cash... bilo bi super kad bi bitcoinovci poceli masovno na eth ici.. barem se nadam da bi bilo super haha :D

Post 14.01.2018., 16:15 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

ujac
Stalni član
Stalni član
Registriran: 13.04.2017., 19:59
evo da prijavim jedan problem, kupio sam malo bitcoina za nekih 100 kuna da provjerim kako funkcionira isplata i kada sam sve ispunio za isplatu na moj bankovni racun electrum wallet mi salje poruku error transaction was rejected by network rules. i sad sam zapeo na tome, nadam se da je ovo samo neka iznimka a ne pravilo, koliko gledam sve je uredno ispunjeno, a nigdje nema pravilo o nekakvoj minimalnoj isplati
Nemam potpis.

Post 14.01.2018., 16:22 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Ček, šta? Preko Electruma si išao slati na bankovni račun? :? Ne funkcionira to tako. Isto kao što ne možeš na internet bankarstvu Erstea kao IBAN upisati adresu svog bitcoin novčanika. :mrgreen: Odi na https://bitcoin-mjenjacnica.hr/ - odaberi Bitcoin, onda odaberi da prodaješ. Dalje će ti biti jasno.

S tim da je BTC potpuno neupotrebljiv s manjim iznosima jer su troškovi za transakcije visoki.

Post 14.01.2018., 16:31 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

ujac
Stalni član
Stalni član
ne ne, isao sam preko bitcoinmjenjacnica.hr i nakon sto sam ispunio podatke za prodaju oni su mi poslali na koju adresu da posaljem bitcoin koji imam i nakon toga ce oni meni poslati na moj bankovni racun. pa sam ja preko electruma poslao na tu adresu koju su oni meni poslali i tu nastaje problem i pojavi se greska

sa ovim manjim iznosom nisam ni isao nesto zaraditi nego cisto da provjerim kako ide postupak
Nemam potpis.

Post 14.01.2018., 16:46 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Aha, alireći "pojavi se greška" je isto kao doći doktoru i reći "boli me". Daj malo detaljnije, prepiši točno grešku, screenshot napravi, bilo što.

Post 14.01.2018., 17:00 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

ujac
Stalni član
Stalni član
Image
Nemam potpis.

Post 14.01.2018., 17:21 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Ne znam točno što znači ta greška, ali vidim da šalješ 0.00088 mBTC, što je cca 11 dolara. Ovdje (https://bitinfocharts.com/comparison/tr ... c-eth.html) se vidi da je provizija bitcoina za transakciju u prosjeku trenutno ~28 dolara.

I još jednom kažem, a to ovaj slučaj i potvrđuje - BTC je po meni zastarjela tehnologija koju na visokoj cijeni drži samo hype javnosti i činjenica da je bio prvi coin. :) U prošla 24 sata BTC je imao 232.780 transakcija, ETH čak 1.187.494. Prosječan fee za BTC je kao što sam napisao ~28 dolara, a za ETH je 2,7 dolara (do prije 10 dana je njegov fee bio ispod 1 dolara, recimo). Zadnja dva dana se prvi put dogodilo da ETH ima više aktivnih novčanika od BTC. Mediji mogu pumpati neki coin i njemu će cijena skočiti (vidi Ripple), netko može biti prvi i tako imati "head start" ispred drugih što je ogromna prednost ako se pametno koristi (vidi Bitcoin), ali ovo je područje u kojem tehnologija kad-tad pobjeđuje bullshit svih vrsta.

Post 14.01.2018., 17:27 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

ujac
Stalni član
Stalni član
avetma wrote:
14.01.2018., 17:21
Ne znam točno što znači ta greška, ali vidim da šalješ 0.00088 mBTC, što je cca 11 dolara. Ovdje (https://bitinfocharts.com/comparison/tr ... c-eth.html) se vidi da je provizija bitcoina za transakciju u prosjeku trenutno ~28 dolara.

I još jednom kažem, a to ovaj slučaj i potvrđuje - BTC je po meni zastarjela tehnologija koju na visokoj cijeni drži samo hype javnosti i činjenica da je bio prvi coin. :) U prošla 24 sata BTC je imao 232.780 transakcija, ETH čak 1.187.494. Prosječan fee za BTC je kao što sam napisao ~28 dolara, a za ETH je 2,7 dolara (do prije 10 dana je njegov fee bio ispod 1 dolara, recimo). Zadnja dva dana se prvi put dogodilo da ETH ima više aktivnih novčanika od BTC. Mediji mogu pumpati neki coin i njemu će cijena skočiti (vidi Ripple), netko može biti prvi i tako imati "head start" ispred drugih što je ogromna prednost ako se pametno koristi (vidi Bitcoin), ali ovo je područje u kojem tehnologija kad-tad pobjeđuje bullshit svih vrsta.
Haha ko zna zna :pivo:
Nemam potpis.

Post 16.01.2018., 10:35 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

AlkY
Aktivni član
Aktivni član
Registriran: 25.04.2017., 17:53
Navija za: McLaren
Danas gadan pad svih kripta. Da nisu vlade krenule u rat protiv kriptovaluta ? :)
Image

Post 16.01.2018., 12:01 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Baš gledam na linkedin, Ethereum programeri se traže u Oracleu, Ciscu, Visi, IBM, Microsoftu, IBM-u, Accentureu itd. :) Trenutno više od 800 radnih mjesta oglašeno. Tako da je pad u cijeni samo prilika za novu kupovinu. :mrgreen:

Post 17.01.2018., 00:04 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

AlkY
Aktivni član
Aktivni član
Sve to stoji. Ali se dugo nije vidio ovako veliki pad svih kriptovaluta. Ako ne svih onda 99,9 posto. Ocito je prethodila velika prodaja od strane investitora.

Razne drzave najavljuju svakakve regulative oko kriptovaluta ( Rusija , Kina , S. Koreja ... ).

Ali s druge strane niti ovaj pad nije "normalan" pa se isto tako uskoro ocekuje ponovni rast :)
Image

Post 17.01.2018., 00:20 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

avetma
Administrator
Administrator
Kontakt:
Zašto misliš da nije normalan? Pogledaj graf Eth od početka, nakon svakog sprinta dolazi korekcija. Vidi od lipnja do srpnja, Eth od 370 do 210 dolara. Pogledaj bilo koji siječanj u protekle tri godine. Nemoj gledati kretanje iz dana u dan, nego po tjednima ili po mjesecima. :) Kažem, ovo vrijedi za Eth. Ove shitcoine ne gledam i ne računam, tamo nema nikakve logike ni pravila.

Investitori prodaju, male ribe se uplaše i prodaju i oni zbog straha što pada cijena. Onda investitori ulože još upravo jer su srušili cijenu. :) To su špekulacije na koje ne gledam, ionako ne planiram prodavati tako skoro.

Post 17.01.2018., 09:58 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

AlkY
Aktivni član
Aktivni član
Ma ja upravo govorim za sve kripte :). Ja znam da je za Eth druga prica i ne bojim se ja za ETH.

Nego kad pogledam sve. Nije kod svih bila korekcija , neke su padale pa nastavile jos vise padat itd. Ugl kako si rekao , kod drugih ocito nema pravila i logike :)
Image

Post 17.01.2018., 13:43 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

Ferrari1345
Fanatik
Fanatik
Registriran: 13.03.2015., 22:04
Navija za: Glasniju F1
A ja taman ušao u subotu sa malo većim iznosom i onda ovaj pad... Eh tajminge

Ali ionako sam ušao sa iznosom koje sam spreman izgubit što i prvo pravilo kriptovaluta kaže pa me ne sekira toliko mada opet ti nije svejedno... #HODL :prcnjau:

Image

"Formula 1 je jedini sport čiji problem rješavaju tako što naprave još jedan problem"

Post 17.01.2018., 14:23 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

zelot
Donator
Donator
A sta rec.. Malo gore malo dolje.. Vidjet cemo. Nije ni meni drago da je u par dana sa 1400 doso na 900 pa mouds i manje... Nadam se da ce nakon ovogs usljedit ozbiljan rast u protivnom pusing ali polako. I btc je imao velike padove nakon probijanja granica tipa na oko 4000 tisuce kad je probio isto je pao na 2-3 sto je soma dva dolara... Vidjet cemo. Ne bi mi bilo drago popusit lovu ali i ako popusim sta sad. Probao barem. Iako jos uvijek sam uvjeren da do toga nece doci :) naprotiv, mislim da bi eth do kraja godine mogao znacajno narasti...

Post 17.01.2018., 14:49 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

AlkY
Aktivni član
Aktivni član
Ma samo polako. Sve ce to doci na svoje. Ovo je dugorocna investicija. Tako da se gleda pola godine , godinu unaprijed minimalno. Ovo iz dana u dan nema veze sa realnom slikom :)
Image

Post 17.01.2018., 23:11 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

AlkY
Aktivni član
Aktivni član
Eto ocito je gotov taj "cudan" val padanja apsolutno svih kripta u isto vrijeme. Sad , gle cuda , veliki rast apsolutno svih kripta :D.
Image

Post 17.01.2018., 23:26 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

zelot
Donator
Donator
Napokon :) mislim da ce oni koji su ga danas kupili dobro proci.

Post 18.01.2018., 10:46 Re: Kriptovalute (Ethereum, Bitcoin...)

AlkY
Aktivni član
Aktivni član
A pa tako to i rade velike ribe u tom poslu. Kontroliraju oni sve bez brige. Kad se cijena digne ide masovna prodaja tj. njima velika zarada. Kad se cijena dobrano spusti masovno kupuju po jeftinoj cijeni i tako u krug.
Image

Odgovor