Izdvojeno

Marko Rakić

Prije 9 godina 3 min 10 komentara

Lewis Hamilton, Mercedes

Lewis Hamilton ponovno je osvojio pole position s velikom prednošću nad timskim kolegom, Nicom Rosbergom, koja je iznosila gotovo pola sekunde. 10. je ovo pole position Britanca u 11 utrka, što je njegovo najveće postignuće  u karijeri. Treći je završio Valtteri Bottas, s 1.3 sekunde zaostatka.

Prvotno postavljena vremena odvožena su na srednje tvrdoj komponenti guma, gdje se najbolje snašao Nico Rosberg, postavivši vrijeme od 1:49.5. 7 minuta prije kraja prve kvalifikacijske runde, većina vozača je izašla na mekanim gumama kako bi postigli najbolje moguće vrijeme. Mercedesovi vozači su jedini izašli na tvrđim gumama, te su zauzeli prva dva mjesta u Q1. Ispali su, očekivano, vozači Manora i McLarena, dok je zadnji vozač koji je ispao bio Felipe Nasr u Sauberu.

Prvo vrijeme druge kvalifikacijske runde postavio je Valtteri Bottas, da bi iza njega dva Mercedesa srušila vremena za preko sekundu i pol. Rosberg je nekoliko sekundi poslije Hamiltona postavio svoje i najbrže vrijeme vikenda, prvi ispod 1:48.0. 8 minuta prije kraja runde, Kimi Raikkonen je morao parkirati bolid sa strane jer se nešto pokvarilo u njegovoj pogonskoj jedinici. Kvalifikacije su nastavljene poslije nekoliko minuta. Ispali su Hulkenberg, Kvjat, Ericsson, Verstappen i Raikkonen.

Hamilton je ponovno izdominirao zadnju kvalifikacijsku rundu, i to sa skoro pola sekunde prednosti nad Rosbergom, koji je opet završio drugi. Treći je završio Bottas, dok je malo iznenađenje priredio Grosjean, koji se kvalificirao na četvrto mjesto. Loš je danas bio Sebastian Vettel, koji se kvalificirao na tek 9. mjesto.

Utrka je sutra u 14:00.