F1puls dio troškova podmiruje prikazom reklama. One nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Bottas daleko najbrži na prvom danu testiranja u Barceloni

Jelena Benger

Korisnički panel

Obavijest

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali F1puls je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Hvala.

Najnovije s foruma

Forum portala je otvoren samo za članove. Molimo, registrirajte se.

Danas, u utorak, se održao prvi dan testiranja na stazi Circuit de Barcelona-Catalunya, na kojoj se prije dva dana vozila Velika nagrada Španjolske.

Valtteri Bottas u Mercedesu je odvezao najbrže vrijeme na C5 komponenti Pirellijevih guma, koje su dva stupnja mekše on softa voženog na utrci u nedjelju. Te će se gume voziti u Monaku. S vremenom 1.15.511 Bottas je bio gotovo sekundu i pol brži od ostalih vozača. Finčevo je vrijeme tek desetinku sekunde sporije od vremena koje mu je u subotu donijelo pole poziciju.

Ferrarijev vozač Charles Leclerc je zaključio dan na drugom mjestu. Najbolje vrijeme je odvezao pet minuta prije kraja na C2 gumama. Na kraju je zaostao 1.4 sekunde za Bottasom. Toro Rossov Daniil Kvyat je u istom trenutku došao do treće pozicije, a Nico Hülkenberg iz Renaulta je na C3 gumama stigao na četvrto mjesto.

Prvu petoricu zatvara Pierre Gasly iz Red Bulla koji se povukao sa staze kada je ostalo otprilike 70 minuta do kraja testiranja. Navodno je imao problem s mjenjačem. Međutim, do tog je trenutka napravio čak 115 krugova.

Carlos Sainz jr. je svoje najbrže vrijeme napravio još u jutarnjem dijelu, a timski kolega iz McLarena je poslije podne odvezao deseto najbrže vrijeme. Mladi je Britanac time završio iza Haasovog testnog vozača Pietra Fittipaldija, vozača Racing Pointovog simulatora Nicka Yelloya i Ferrarijevog Sebastiana Vettela koji je ovom prilikom testirao gume za Pirelli.

Na pola poslijepodnevnog dijela testni je vozač Alfa Romea Callum Ilott razbio bolid nakon što je vozio prebrzo u trećem zavoju. Vozač je prošao bez ozljeda, ali bolid je pretrpio veliku štetu tako da se više nije vraćao na stazu. On je ujedno i vozač s najmanje odveženih krugova

Najsporije vrijeme prvog dana testiranja pripada Nicholasu Latifiju u Williamsu koji je za Bottasom zaostao 5,5 sekundi.

U srijedu se vozi drugi dan testiranja na stazi u Barceloni.

PozicijaVozačMomčadVrijemeZaostatakKrugovi
1.Valtteri BottasMercedes1.15.511 –131
2.Charles LeclercFerrari1.16.9331.422131
3.Daniil KvyatToro Rosso1.17.6792.167121
4.Nico HulkenbergRenault1.18.0512.53868
5.Pierre GaslyRed Bull1.18.1402.626118
6.Carlos SainzMcLaren1.18.2632.74864
7.Pietro FittipaldiHaas1.18.3262.810103
8.Nick YellolyRacing Point1.18.3612.844111
9.Sebastian Vettel*Ferrari1.18.4852.967133
10.Lando NorrisMcLaren1.18.5673.04844
11.Sergio Perez*Racing Point1.19.7194.199118
12.Callum IlottAlfa Romeo1.19.8194.29841
13.Nicholas LatifiWilliams1.20.6705.148133

*Vozači koji su testirali za Pirelli

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali F1puls je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Ako želite u potpunosti ukloniti reklame, možete postati donator portala. Hvala.

Komentiraj

10 komentara

  1. Felipe Massa Braziliscanec Masa Negativno ocijenjen komentar. Prikaži

    samo nek start vježba



    5

    0
  2. Max Verstappen 33 Mario Negativno ocijenjen komentar. Prikaži

    LC 1.16.933



    1

    0
  3. Ayrton Senna Antishaaa Negativno ocijenjen komentar. Prikaži

    Imaju li igdje vremena sektora?Kakav je Ferrari u 3 sektoru bio?



    1

    0
  4. Niki Lauda wapi Donator Negativno ocijenjen komentar. Prikaži

    Bilo bi lijepo da je označeno tko je vozio Pirelli.


    0

    0
  5. Renault Alpine Negativno ocijenjen komentar. Prikaži

    Bottas testira novu šasiju i novi motor, a što će predstaviti u slijedećih par utrka.


    0

    0
  6. Kimi Raikkonen Michael Schumacher Negativno ocijenjen komentar. Prikaži

    Ferrari se vozio sa dva bolida u isto vrijeme ili? Pitam jer Vettel i Lecler imaju po 130 krugova a to se baš i ne odvozi u pola dana.


    0

    0