F1puls dio troškova podmiruje prikazom reklama. One nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da na ovoj stranici onemogućite AdBlock. Hvala.

Albon osvojio drugi uzastopni pole position

Lovro Andraka

Korisnički panel

Obavijest

Primijetili smo da koristite AdBlock. Razumijemo, ali F1puls je toliko posjećen da su mjesečni troškovi servera jako visoki.

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Hvala.

Najnovije s foruma

Forum portala je otvoren samo za članove. Molimo, registrirajte se.

Formula 2

Tajlanđanin iz momčadi DAMS, Alexander Albon osvojio je drugi pole position zaredom u kvalifikacijama za glavnu utrku Formule 2 u Barceloni. S vremenom 1:28.142 bio je dvije desetinke brži od Nycka de Vriesa.

Luca Ghiotto drugu će glavnu utrku zaredom startati iz drugog reda, kvalificirao se treći, a do njega će startati pobjednik sprint utrke iz Bakua, George Russell. Odmah iza njega bit će i njegov momčadski kolega iz ART-a, Jack Aitken, a do njega će startati Nicholas Latifi iz DAMS-a.

Tadasuke Makino ostvario je dosad najbolji kvalifikacijski plasman u F2 sedmim mjestom, dok će do njega u četvrtom redu startati vodeći u ukupnom poretku Lando Norris kojem su ovo najgore kvalifikacije dosad.

Top 10 zatvaraju vozači MP Motorsporta, Boschung i Merhi.

Sergio Sette Camara kvalificirao se tek na 14. mjesto nakon problema s gasom, a Artem Markelov, pobjednik sprint utrke u Bahreinu, još je jednom podbacio i završio tek 19. Jedini sporiji vozač od Rusa bio je Santino Ferrucci koji je sudarom u 11. zavoju izazvao crvenu zastavu.

Glavna utrka vozi se sutra u 16:40, a sprint utrka u nedjelju u 11:30.

20 Santino Ferrucci Trident 1:30.440 6

Dio tih troškova podmirujemo samim prikazom reklama, a one nisu napadne i ne morate klikati ako vas ne zanimaju. Stoga molimo, razmislite da ga na ovoj stranici onemogućite. Ako želite u potpunosti ukloniti reklame, možete postati donator portala. Hvala.