Izdvojeno

Luka Maloić

Prije 9 godina 2 min 2 komentara

Michael Schumacher i Mick Schumacher

Mick Schumacher osvojio je svoju prvu pobjedu u Formuli 4 u tek trećem nastupu. Sjajan način za mladog Nijemca da okonča svoj debitantski vikend. Nakon uspješne karting karijere, Schumacher mlađi potpisao je za Van Amersfoort Racing ekipu iz Nizozemske u Europskoj ADAC Formula 4 kategoriji.

16-godišnji sin sedmerostrukog svjetskog prvaka Michaela Schumachera postavio je pobjedničko vrijeme od 30 minuta 59.920 sekundi unutar 18 krugova na stazi Oschersleben, između Berlina i Hannovera.

Njegov momčadski kolega iz ekipe Van Amersfoort Racing, Joey Mawson (18), iz Australije završio je drugi, 0.518 sekundi zaostatka.

Startavši drugi u utrku, Schumacher mlađi potpuno je kontrolirao utrku bez ikakvih grešaka. Bio je ovo sjajan vikend za Nijemca, koji je osvojio prije toga nagradu za najboljeg debitanta u subotu. Tu nagradu je osvojio na prvom nastupu kada je startao u utrku 19. i završio na 9. poziciji.

U nedjeljnoj jutarnjoj utrci osvojio je ujutro 12 mjesto, ali je zato u popodnevnoj slavio pobjedu.

“Naravno da sam presretan, moj prvi vikend utrkivanja nije mogao proći bolje. Imali smo dobar start, zbog toga što sam imao relativno svježe gume, bilo je gusto jedino na kraju utrke. Sve u svemu, potpuno sam zadovoljan i veselim se novoj utrci.”

Sljedeća utrka je u Austriji početkom lipnja.