Bivši F1 vozač Alex Zanardi osvojio paraolimpijsko zlato u Riju

Izdvojeno

Luka Maloić

Prije 8 godina 1 min 2 komentara

Alex Zanardi

Bivši F1 i CART vozač Alex Zanardi osvojio je svoju četvrtu paraolimpijsku medalju uoči 15. obljetnice teške nesreće u kojoj je izgubio obje noge. Talijan je osovjio zlato u “H5 Time Trialu” u Riju. Bio je 2.7 sekundi brži od drugoplasiranog.

49-godišnjak morao je suočiti se sa gubitkom obje noge nakon nesreće u CART seriji na Lausitzringu. Dva puta je osvajao naslov prije toga – 1997. i 1998. godine, te ostvario 41 start u Formuli 1.

Na Paraolimpijskim igrama natjecao se i u Londonu gdje je osvojio 2 zlata i srebro.

Ovo zlato iz Ria još mu je posebnije, a Zanardi to objašnjava ovako:

“Ovdje gdje je sada Olimpijski stadion – na tom komadu zemlje je bila staza Indy Cara. Na njoj sam osvojio svoj prvi pole position – za romantičnog tipa poput mene to je poseban osjećaj.”