Rosberg osvojio pole position na Hockenheimu

Izdvojeno

Marko Rakić

Prije 8 godina 3 min 1 komentara

Nico Rosberg, Mercedes

Nico Rosberg osvojio je drugi uzastopni pole position na Hockenheimu, te će drugu utrku uzastopno startati s prvog mjesta. Drugi najbrži bio je Hamilton, koji je tijekom cijelih kvalifikacija bio brži Mercedes, no na kraju nije bilo dovoljno. Treći je završio Ricciardo.

Prvo mjereno vrijeme postavio je Rio Haryanto, a ubrzo iza njega je to odradio i njegov timski kolea, koji je bio brži tri i pole desetinke. 10-ak minuta nakon početka vremena, Hamilton i Rosberg zauzeli su prva dva mjesta, i to na mekanim gumama, dok su na ostali nastupili na super mekanim, no nisu uspijevali biti brži. Najbliži je bio Daniel Ricciardo s tri i pol desetinke zaostatka. U prvoj kvalifikacijskoj rundi ispali su Ericsson, Nasr, Haryanto, Kvyat, Wehrlein i Magnussen.

Drugu kvalifikacijsku rundu otvorili su Nico Rosberg i Lewis Hamilton, gdje je Britanac bio tek marginalno brži. Obojica su se spustila ispod 1:15, te se prvi koji su ovog vikenda uspjeli postaviti takvo vrijeme. Nakon prvih pokušaja postavljanja vremena, jedini unutar pola sekunde bili su Verstappen i Raikkonen, dok su vozači iza 11. mjesta bili gotovo sekundu i pol iza. Iz Q2 ispali su oba Haasa, McLarena, Sainz i Palmer.

U Q3 prvi je na stazu izašao Vettel, te postavio 1:15.6, no odmah ga pobjeđuje Kimi Raikkonen, i to s pola sekunde prednosti, dok je Hamilton postavio još bolje vrijeme, 1:14.486, što je najbolje vrijeme vikenda. Nico Rosberg bio je iznimno brz u prvom pokušaju, no nije završio svoj krug te je otišao u boks. U drugom pokušaju Rosberg je odvozio vrlo brz krug, te je zasjeo na 27. pole position u svojoj karijeri te drugi uzastopni na Hockenheimu. Iz drugog reda startat će Ricciardo i Verstappen, dok će iza njih startati Raikkonen i Vettel, s povećim zaostatkom za Mercedesom, ali i Red Bullom.

1. Nico Rosberg Mercedes 1:14.363
2. Lewis Hamilton Mercedes 1:14.470 +0.107
3. Daniel Ricciardo Red Bull Racing 1:14.726 +0.363
4. Max Verstappen Red Bull Racing 1:14.834 +0.471
5. Kimi Räikkönen Ferrari 1:15.142 +0.779
6. Sebastian Vettel Ferrari 1:15.315 +0.952
7. Nico Hülkenberg Force India 1:15.510 +1.147
8. Valtteri Bottas Williams 1:15.530 +1.167