Izdvojeno

Marko Rakić

Prije 8 godina 2 min 12 komentara

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton osigurao je četvrti pole position sezone na stazi Gilles Villeneuve za VN Kanade. Tek šest stotinki iza njega završio je timski kolega Rosberg, dok je treće mjesto zauzeo Sebastian Vettel, sa zaostatkom nešto manjim od dvije desetinke.

Već  u prvoj kvalifikacijskoj rundi su se dva vozača spustila ispod 1:14, gdje je Rosberg zabilježio 1:13.7, gotovo sedam desetinki brže od prošlogodišnjeg pole positiona. Vettel je zabilježio dvije desetinke sporije vrijeme, dok je Ricciardo ostao kratak tek par stotinki za prolaz ispod 1:14. Q1 završio je malim sudarom Haryanta sa zidom u četvrtom zavoju, gdje je probio gumu i pukao osovinu. Otpali su još Nasr, Ericsson, Wehlrein i Palmer, kojem je falila jedna stotinka za prolaz u Q3. Magnussen nije niti nastupio jer mehaničari nisu mogli popraviti bolid kojeg je Danac poprilično oštetio krajem trećeg slobodnog treninga.

Tri minute nakon početka Q2, ostali smo bez Carlosa Sainza, koji je posjetio zid prvaka te produžio uz zid do startno ciljne ravnine. U nastavku runde vidjeli smo sjajne krugove Hamiltona i Rosberga, koji su odvozili 1:13.0, a Nijemac je zaostao za timskim kolegom jednu stotinku. Borba za ulazak u Q3 bila je vrlo tijesna, a na kraju su uz Sainza ispali vozači Haasa, Kvyat, Button i Perez.

Treća kvalifikacija runda nije donijela ništa novo po pitanju pobjednika, no Ferrari je nakon dvije utrke “posta” pokazao dobru kvalifikacijsku formu, te se Vettel smjestio 0.18 sekundi iza Hamiltona. Ricciardo je završio tri i pol desetinke iza aktualnog prvaka, te je u zadnjem pokušaju ostrugao zid prvaka.

Utrka će se održati sutra u 20:00

1. Lewis Hamilton Mercedes 1:12.812
2. Nico Rosberg Mercedes 1:12.874 +0.062
3. Sebastian Vettel Ferrari 1:12.990 +0.178
4. Daniel Ricciardo Red Bull Racing 1:13.166 +0.354
5. Max Verstappen Red Bull Racing 1:13.414 +0.602
6. Kimi Räikkönen Ferrari 1:13.579 +0.767
7. Valtteri Bottas Williams 1:13.670 +0.858