Legendarne staze vs tilkedromi

Komentari postojećih staza, fantaziranje o novim stazama i konstruiranje vaših.

Post Sri Kol 03, 2016 11:49 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Ma nisam ni sumnjao da ce propasti kod nas :rofl:
Vec onako eto zanimalo me vase misljenje o stazi ili konfiguraciji? Onako da ubijemo ovih mjesec dana :D
Mene podsjeca ovako na Austin...
We fight together. We win together. We lose together. Forza Ferrari
Slika
Slika Slika Slika Slika
Ferrari
Fanatik
Fanatik

Registriran: Čet Svi 21, 2015 15:23
Navija za: Ferrari, Kimi, Seb

Post Sri Kol 03, 2016 13:33 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Ferrari wrote:Ma nisam ni sumnjao da ce propasti kod nas :rofl:
Vec onako eto zanimalo me vase misljenje o stazi ili konfiguraciji? Onako da ubijemo ovih mjesec dana :D
Mene podsjeca ovako na Austin...

Sasvim oke staza, možda ipak malo previše slična Austinu. U kojem smjeru je trebala ići staza?.
"There’s no speed involved, it’s not my thing" - Guy Martin
senna66
Fanatik
Fanatik

Registriran: Ned Svi 10, 2015 21:39
Navija za: Ferrari, Sainz Jr.

Post Sri Kol 03, 2016 13:46 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Ima malo i Sochija...
"Ako želite pobijediti na utrci, onda morate prvi proći ciljem" - Grunf :kockastazastava:
Frantic
F1puls konstruktorski prvak
F1puls konstruktorski prvak

Registriran: Uto Lip 16, 2015 20:46
Navija za: Ferrari

Post Sri Kol 03, 2016 14:16 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Što je najbizranije ovaj projekt (tilkeov) je nastao odmah nakon što je dovršen projekt na Austinu. Pa mislim kakva kreativnost. Staza je čisti copy -paste. I to su prijenijeli gotovo svi svjetski mediji i sprdali se sa njim.
Da se razumijemo, nebi imao ništa protiv ovakve staze, konfiguracija je solidna (iako je slična Austinu sa ovim tupavim lakat zavojima na početku i kraju). za vou Hrvatsku ovo bi bilo i više nego odlično. Bila bi jedna od bolje uređenih staza u Europi
@senna66
Iskopao sam neku sliku i čini mi se da je trebala ići u "clockwise" smjeru, znaći obrnuto od smjera koje se vozi u texasu
Slika

Evo vam par linkova kako su tekli planovi
http://www.jutarnji.hr/autoklub/u-bistr ... 1/1966320/

http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualn ... a/1515435/

Mislili se da su svjetski tračevi loši? Pogledajte samo naše :rofl:

NAKON HOCKENHEIMA PADA I MONZA
Ipak nova šansa za organiziranje utrke Formule 1 u Hrvatskoj
Slika

"You will never know the feeling of a driver when winning a race. The helmet hides feelings that cannot be understood." - Ayrton Senna
Ferrari1345
Fanatik
Fanatik

Registriran: Pet Ožu 13, 2015 22:04
Navija za: Ne uvođenje Halo-a

Post Sri Kol 03, 2016 19:35 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Ferrari1345 wrote:@senna66
Iskopao sam neku sliku i čini mi se da je trebala ići u "clockwise" smjeru, znaći obrnuto od smjera koje se vozi u texasu[/url]

To sam si i ja mislio, sudeći prema ovim izletnim zonama nekako mi više djeluje za clockwise. Ma ne znam, ja bi bio zadovoljan i kopijom Austina samo da možemo gledati F1 u HR. Skupili bi se mi s foruma, da se upoznamo i zajedno pogledamo trku, to bi bilo fenomenalno. Nažalost, od toga ništa, a iskreno nisam ni očekivao da će taj projekt biti ostvaren kad se spominjalo.
A nažalost i ovakve priče su propale davnih davnina....http://www.monitor.hr/clanci/velika-nagrada-hrvatske-na-grobniku-vec-2001/5223/
"There’s no speed involved, it’s not my thing" - Guy Martin
senna66
Fanatik
Fanatik

Registriran: Ned Svi 10, 2015 21:39
Navija za: Ferrari, Sainz Jr.

Post Sri Kol 03, 2016 20:14 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Gdje si to iskopao :P Da nažalost Grobnik je imao dobre šanse za F1 no kako to biva sve se je raspalo. Mogla je komotno biti ono sto je Mađarska danas. Možda nebi izdržala ko ona ali bi imala povijest.
Sada je trenutno tužna situacija tamo, neznaju se vlasnici a zadnjih 10 godina se ništa nije obnavljalo a najveća nadogradnja im je bila tribina od 4 metra
Eto udaljen sam kojih 20 min od staze nikad bio tamo, cak ni konfiguraciju neznan, zbog razloga jer se ništa (pametno) ne dešava. A nekad su cak ugostili i MotoGP , a Bernie im je bio na svakom koraku.
Slika

"You will never know the feeling of a driver when winning a race. The helmet hides feelings that cannot be understood." - Ayrton Senna
Ferrari1345
Fanatik
Fanatik

Post Sri Kol 03, 2016 21:35 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

U paralelnom svemiru nam ide odlično, Grobnik je u kalendaru od 2001., a Bistra od 2014., Hrvatska je tamo postala prava F1 zemlja :mrgreen: Negdje sam čuo da je Grobnik još '80-ih trebao u F1 kalendar, ali da su nam Mađari ukrali to mjesto...
Žao mi je što nisu izgradili stazu na Bistri, do tamo bih mogao i biciklom :)
Šteta što Grobnik danas propada s obzirom da su oni dugi niz godina održavali MotoGP utrke za VN Jugoslavije, a prije Grobnika smo čak imali i motociklistički Monaco u Opatiji :)
Slika
croatic f1
Fanatik
Fanatik

Registriran: Uto Velj 24, 2015 21:11
Navija za: Fernando Alonso

Post Sri Kol 03, 2016 22:27 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Iz iskustva mogu potvrditi sve ovo za Grobnik. Iako se vide "ostatci nekada velikog kraljevstva" očito je da staza polako propada. Ima još par luksuza koji nisu norme inače po nekim stazama ali sve su to još ostatci od MotoGP-a. Sva sreća staza još ugošćuje par respektabilnih poluprofesionalnih i profesionalnih natjecanja pa ti šutovi love još drže Grobnik na životu. Stvarno šteta za takvu stazu jer je pravi gušt provesti dan tamo što bi se definitivno moglo iskoristiti i dofurati hrpetine turista i naše ekipe koji su inače s motorima ionako na potezu Mo. Draga - Karlobag...
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Ferrari Maniac
Veteran
Veteran

Registriran: Čet Svi 21, 2015 17:40
Navija za: Scuderia Ferrari

Post Sri Kol 03, 2016 22:37 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

@ferrari1345
srami se!!! :gandalf:
grobnik je trenutno u 4. kategoriji fia-ne kategorizacije. ne bi me čudilo da uskoro padnu još niže:
https://www.fia.com/file/26950/download?token=m-SsZJDC
drink in peace
zekohonda
Donator
Donator

Registriran: Sri Velj 25, 2015 08:32
Navija za: sve powered by honda

Post Sri Kol 03, 2016 23:22 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Vidiš kad bi imali barem jedno od ovog:stazu u Hrvatskoj,hrvatskog vozača ili hrvatski tim onda bi možda opet ko nekada na hrt2 gledali reklame poput one gdje flavio skače s dečkima iako situacija sve više govori da nam nije suđeno :(
Alonso king
Novi član
Novi član

Registriran: Čet Pro 17, 2015 10:03
Navija za: Fernando Alonso

Post Sri Kol 03, 2016 23:27 Re: Legendarne staze vs tilkedromi

Malo im je licenza istekla ;) Ništa, put grobnik pa nam napiši putopis :D
Slika

Ferrari1345
Fanatik
Fanatik

Prošla stranica

Povratak na Staze

Tko je trenutno online

Trenutno na ovom forumu: Nema registriranih korisnika and 1 gost