Izdvojeno

Marko Rakić

Prije 8 godina 3 min 12 komentara

Nico Rosberg, Mercedes

Nico Rosberg osvojio je VN Brazila drugi put uzastopno, što je nakon VN Austrije drugo dostignuće za Nijemca. Drugo mjesto je pripalo Lewisu Hamiltonu, dok je treći završio Sebastian Vettel u Ferrariju.

Start je prošao mirno, bez većih izmjena pozicija ili sudara i dodira. Već je u 5. zavoju priomoran bio odustati Carlos Saimz, kojem je utrka ionako upropaštena startom iz boksa. Daniel Ricciardo ušao je u boks već u četvrtom krugu, dok su ostali počeli u 10.

Nakon prve izmjene guma, Hamilton se približio Rosbergu te je konstantno bio u DRS zoni, iako nije uspijevao pronaći način za pretjecanje. Iza u poretku smo vidjeli nekoliko solidnih pretjecanja u prvom zavoju, no to je nažalost bilo sve. U 32. krugu smo vidjeli sjajno pretjecanje Maxa Verstappena nad Sergiom Perezom u prvom zavoju s vanjske strane, da bi Meksikanac u sljedećem zavoju izgubio poziciju i od Grosjeana.

Vettel je polovicom utrke otišao u boks po mekane gume, što je značilo da će ići na tri zaustavljanja. Istu proceduru slijedio je i Mercedes, koji je oba vozača pozvao u boks odmah nakon Vettela. Max Verstappen nas je u 59. krugu ponovno počastio lijepim pretjecanjem, opet u prvom zavoju s vanjske strane, gdje je prešao Felipea Nasra za 11. mjesto. Do kraja utrke smo vidjeli još nekoliko pretjecanja za preostale bodove, gdje su se najbolje snašli Romain Grosjean i Max Verstappen koji su osvojili 9. i 10. mjesto.

Sljedeća i zadnja utrka sezone 2015. održat će se u Abu Dhabiju za dva tjedna.