Na današnji dan prije 9 godina Kimi Raikkonen postaje svjetski prvak [video]

Ne želite gledati reklame?

Komentiraj

6 komentara

1. Mislm da je to poslje Suzuke 2000. trka na kojoj sam najviše skakao od sreće.
    Dakle kontra od @race
    Sreća po komšije je bila ta što je Brazil 2007. bio predveče po našem vremenu.

2. Jedna od najuzbudljivijih utrka u povijesti. Slažem se sa mišljenjem da je prvenstvo trebao osvojiti koju godinu prije ali to je F1 i zato je volim.

3. jedan od najvećih užitaka od kad pratim F1… 😉

4. Bio sam prije veliki navijač Raikkonena ali je, nakon osvojenog naslova, bilo očito kako je izgubio interes pa su ga zamijenili neki drugi vozači. U Lotusu je opet pokazao neke od svojih najboljih kvaliteta, ali opet to nije bilo to, bio je u inferiornijem bolidu u odnosu na neke druge (Vettel, npr.). Skakao sam od veselja kada je osvojio prvenstvo, ali ga i dan-danas smatram za “slučajnog” prvaka (pod navodnicima jer je naslov trebao osvojiti koju godinu ranije i u drugoj momčadi). Smatram, a vjerojatno i drugi dijele to mišljenje, da je te godine postao prvak samo zato jer se borio protiv McLarena i njihove politike nemiješanja u to tko je prvi vozač. Ikoja druga momčad bi imala svojeg prvaka osim McLarena. Koliko god to izgledalo pošteno, smatram da su si sami pucali u leđa. Danas je takvo što nezamislivo. Sve u svemu, vjerojatno najljepša priča od kada pratim F1, a to je stvarno dugo, puno desetljeća.

5. jedan od najtužnijih sportskih događaja u mom životu. Nisam znao na koga bi se ljutio više, na Alonsa, Hamiltona, McLaren ili na sebe što sam toliko zagrižen 😡